Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Dobročinstvo i neposlušnost roditeljima
Dobročinstvo i neposlušnost roditeljima
Knjiga se toplo preporučuje današnjoj omladini da vide kako je islam digao roditelje na visoke stepene, dok pojedini ljudi - Allah ih uputio - spustaju ih na najniže, čak više poštuju svoje ljubimce nego njih.Pisac : Muhamed ibn Ibrahim el Hamud
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/309
Knjige
- Šiizam i šijeČovjek na ovom svijetu nemože imati veću sreću niti blagodat osim one kada je krenuo putem Kur'ana i Sunneta razumjevajući ga onako kako ga je razumjevao naš selef - dobri predhodnici. S druge strane, nema većeg nesretnika od onog ko pliva u morima neznanja, zablude i džahilijeta.
Pisac : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51209
- Propisi o hajdu, istihadi i nifasuIslam je došao i pojasnio mnoge propise koje se tiču žene muslimanke, a od tih propisa je i hajd i nifas, a ova knjiga je sabrala neke od tih propisa.
Pisac : Muhammed Salih Usejmin
Source : http://www.islamhouse.com/p/196711
- Put dobrih prethodnikaPojašnjenje puta dobrih prethodnika te pomen nešto od njihovih osobina i fadileta.
Pisac : Abdulkadir Arnaut
Source : http://www.islamhouse.com/p/173553
- Ashabi Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellemIzučavanje i čitanje biografija prijašnjih dobrih generacija je veoma bitna stvar, a na njihovom čelu su ashabi Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellem. Iz tog razloga ova knjiga veoma dobro dođe svakom ko voli knjige i ko voli znanje.
Pisac : Hilmi Ali Šaban
Prevod : Grupa daija
Source : http://www.islamhouse.com/p/59485
- Kratki uvod u IslamGlavna odrednica i osnov ove vjere je tevhid (monoteizam), njena parola je iskrenost, njena težnja pravednost, njena opstojnost istina, njen duh solidarnost.. Zasnovana na ovakvim osnovama ona je sistem koji ljude upućuje ka svemu sto je za njih korisno na ovom i na onom svijetu i upozorava ih na sve ono što je štetno po njihovu vjeru i život na oba svijeta. Čovječanstvo u ovoj vjeri nalazi istinsko jedinstvo i prevazilaženje nesloge čime sebe izbavlja iz mraka zla na put istine i spasa. Svo savršenstvo se ogleda u savršenstvu ove vjere; ona nas, počevši od njenog učenja o ispravnom vjerovanju, preko dobrih dijela, časnog morala do visokih manira ponašanja na koje nas podstiče, ne uči osim dobru i pravednosti.
Pisac : Dekanat naučnog istraživanja pri Islamskom univerzitetu u Medini
Source : http://www.islamhouse.com/p/46830