Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Tefsir Ibn Kesira - skraćeno izdanje
Tefsir Ibn Kesira - skraćeno izdanje
Jedan od najvažnijih klasičnih tefsira. Uz jasnoću izraza i obuhvatnost značenja malog je obima u odnosu na druge tefsire. Allah Uzvišeni mu je učinio kabul među ljudima, a posebno među običnim svijetom. Od najvećih odlika ovog tefsira je: - odabir najboljih načina za tefsir poput tefsir Kur'ana s Kur'anom, Kur'ana sa sunnetom itd. - pridavanje važnosti jeziku i lancima prenosilaca te komentarisanje istih. - pridavanje važnosti kiraetima i uzrocima objave. Knjigu je skraćivao velik broj učenjaka, od najvažnijih i najljepših je skraćena verzija od šejha Muhameda Nesiba er Rifaija. Štampan je kod nas u jednom većem tomu.Pisac : Muhamed Nesib er Rifai
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/47948
Knjige
- Poslaničke fetwePisac u ovoj knjizi je sakupio fetwe Allahova Poslanika sallalahu alejhi we sellem.
Pisac : Ibn Kajim el Dževzije
Pregledao : Abdulkadir Arnaut - Senaid Zaimović - Emir Demir
Source : http://www.islamhouse.com/p/77959
- Ko su vehabije?Upoznaj našu braću muslimane koje mnogi nepravedno i bez osnove nazivaju vehabijama.
Pisac : Muharem Štulanović
Source : http://www.islamhouse.com/p/173551
- Magazin El AsrVeoma poznat magazin svima nama. Radi olakšanja stavili smo sve brojeve do sada na jedno mjesto.
Source : http://www.islamhouse.com/p/89155
- Dali je neznanje opravdanje?Neznanje stvari vjere i pitanja šerijata upućuje na niski stepen neznalice i krnjavost imana, shodno njegovu džehlu, a džehl je - uopćeno - jedan od prepreka tekfirenja pojedinca, jer je iman u jakoj vezi sa znanjem, a postojanje znanja kod vjernika je šart od šartova imana, stim da dužnosti insana ne stupaju na snagu uz džehl.
Pisac : Muhammed Salih Usejmin
Prevod : Sead Jasavić
Source : http://www.islamhouse.com/p/189608
- Svjetlost imana i tame nifakaNije potrebno naglašavati potrebu za knjigom kakva je ova ovdje, u svakom vremenu i mjestu, a posebno ovdje kod nas u Bosni. Iman i vjerovanje sa takvalukom i bogobojaznošću su svakom muslimanu neophodni i nužni, a licemjerstvo i nifak kao i griješenje su krajnje opasni i zlokobni.
Pisac : Seid ibn Ali ibn Vehf el Kahtani
Pregledao : Muhamed Porča
Prevod : Emir Demir
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51244