Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Bistro more pobožnosti i suptilnosti
Bistro more pobožnosti i suptilnosti
Jedna od najboljin knjiga napisana na temu ahlaka, zuhda, rekaika i duševnog odgoja.Pisac : Ahmed Ferid
Pregledao : Šefik Kurdić
Prevod : Hasan Popara
Source : http://www.islamhouse.com/p/344565
Knjige
- Vrhunac čežnjeVeoma poznata knjiga koja je sakupila skoro sve hadise koji se tiču fikhskih propisa. Nakon svakoh hadisa pisac bi spomenuo njegovo mjesto u enciklopedijama hadisa te pojasnio njegov stepen vjerodostojnosti ili slabosti, uz napomenu da je cijelu knjigu poredao po fikhskim poglavljima što je veoma olakšavajuće bilo za učenjake koji bi htjeli da spoznaju dokaz za određenu meselu. Ova knjiga ima mnogobrojne odlike što ju je i stavilo na vrh najpoznatijih knjiga hadisa koje su sakupile dokaze fikha.
Pisac : Ibn Hadžer el Askalani
Pregledao : Hajrudin Tahir Ahmedović
Source : http://www.islamhouse.com/p/314933
- Usuli davaKnjiga odličnog sadržaja. Pisac nam lijepo govori o temeljima misionarstva i pozivanja ljudi ka Allahovoj jedinoj ispravnoj vjeri s kojom je On zadovoljan te na kraju kolika je nagrada jednog daije za njegov trud na tom polju. Tu ima i odgovor na pitanje dali broj sljedbenika govori o vrijednosti i uspješnosti daije ili ne?
Pisac : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/48128
- Bistro more pobožnosti i suptilnostiJedna od najboljin knjiga napisana na temu ahlaka, zuhda, rekaika i duševnog odgoja.
Pisac : Ahmed Ferid
Pregledao : Šefik Kurdić
Prevod : Hasan Popara
Source : http://www.islamhouse.com/p/344565
- Međusobno uvažavanje Ehli-bejta i ashabaOva knjiga sadrži određeni broj primjera iz kojih vidimo međusobno poštivanje i uvažavanje između Ehli-bejta i ashaba. Kao za primjer uzimamo imama Aliju, radijellahu anhu, koji je na mnogo mjesta pohvalio i uvažavao ashabe poput Ebu Bekra, Omera, Osmana i drugih.
Prevod : Nedim Haračić
Izvor : Centar za istraživanja u Meberri
Source : http://www.islamhouse.com/p/341729
- Hisnul-Muslimi (zaštita svakog muslimana)Skraćeno izdanje knjige 'Zikr, dova i liječenje sa šerijatskom rukjom iz Kur'ana i Sunneta'. Knjigu je skratio sam pisac te se pri tome bazirao na poglavlje o zikru kako bi knjižica bila lagana za čitati i pamtiti. Na kraju, zadovoljava se pomenom zikra tj. metna, te pominje izvor ili dva od knjiga hadisa. Onaj ko želi da sazna nešto više o ashabu koji prenosi hadis ili bilo što drugo vezano za istog neka se vrati na knjigu tj. potpuno izdanje.
Pisac : Seid ibn Ali ibn Vehf el Kahtani
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/47933












