Bosanski - Sorah Eš Šerh - Časni Kur'an

Časni Kur'an » Bosanski » Sorah Eš Šerh

Choose the reader


Bosanski

Sorah Eš Šerh - Verses Number 8
أَلَمْ نَشْرَحْ لَكَ صَدْرَكَ ( 1 ) Eš Šerh - Ayaa 1
Zar grudi tvoje nismo prostranim učinili,
وَوَضَعْنَا عَنكَ وِزْرَكَ ( 2 ) Eš Šerh - Ayaa 2
i breme tvoje s tebe skinuli,
الَّذِي أَنقَضَ ظَهْرَكَ ( 3 ) Eš Šerh - Ayaa 3
koje je pleća tvoja tištilo,
وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ ( 4 ) Eš Šerh - Ayaa 4
i spomen na tebe visoko uzdigli!
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ( 5 ) Eš Šerh - Ayaa 5
Ta, zaista, s mukom je i last,
إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ( 6 ) Eš Šerh - Ayaa 6
zaista, s mukom je i last!
فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ ( 7 ) Eš Šerh - Ayaa 7
A kad završiš, molitvi se predaj
وَإِلَىٰ رَبِّكَ فَارْغَب ( 8 ) Eš Šerh - Ayaa 8
i samo se Gospodaru svome obraćaj!

Knjige

  • Ramazanski post (fikhski propisi)Nekoliko propisa o postu te tu je i poseban govor o nekim običajima bošnjaka koji se vežu za mjesec Ramazan. Šta više, uskoro nam dolazi ovaj veliki gost - Ramazan - pa da imamo nešto što će nas podučiti kako da ga dočekamo i ugostimo kao pravi gostoprimci.

    Pisac : Muharem Štulanović

    Pregledao : Šefik Kurdić

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/48132

    Download :Ramazanski post (fikhski propisi)Ramazanski post (fikhski propisi)

  • Stotinu načina kako pomoći Allahova Poslanika, sallalahu alejhi ve sellemKratka knjiga koju je pripremila Svjetska organizacija za pomoć Allahova Poslanika, sallalahu alejhi ve sellem, a sazdana je od 99 načina kako pomoći dawu Allahova Poslanika, svako od nas u svojim mogućnostima, te tako steći veliku nagradu na Ahiretu.

    Pregledao : Grupa daija

    Prevod : Grupa daija

    Source : http://www.islamhouse.com/p/156057

    Download :Stotinu načina kako pomoći Allahova Poslanika, sallalahu alejhi ve sellemStotinu načina kako pomoći Allahova Poslanika, sallalahu alejhi ve sellem

  • Bistro more pobožnosti i suptilnostiJedna od najboljin knjiga napisana na temu ahlaka, zuhda, rekaika i duševnog odgoja.

    Pisac : Ahmed Ferid

    Pregledao : Šefik Kurdić

    Prevod : Hasan Popara

    Source : http://www.islamhouse.com/p/344565

    Download :Bistro more pobožnosti i suptilnosti

  • Zaštita od nesreća - Valorizacija stava ashaba poslije smrti Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellemOva knjiga je odgovor na razne podvale i laži koje su iznešene na ashabe Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem. Kadija Ibn El-Arabi je sve prigovore koji su naveli neprijatelji ashaba, radijellahu anhum, stavio pod naslov 'kasime' što bi značilo 'napad' a odgovore na iste prigovore je oslovio sa 'asime' što bi moglo značiti 'odgovor' ili 'odbrana', argumentirajući to iz najistinitijih i najtačnijih izvora poslije Allahove knjige. Knjiga nije izostavila nijedan prigovor bez adekvatnog odgovora. „Iščitavanjem poglavlja ove knjige očistit ćete vaše nijete i sačuvati srca od zlobe u pogledu onih o kojima ova knjiga govori. Vi nećete primiti jedan dinar pa čak ni dirhem ako niste sigurni u njegovu originalnost, čistoću i nepotvorenost. Pa kako onda da prihvatate vijesti o prvacima ovog ummeta i selefa od onih koji nemaju vjerskog ugleda niti su pravedni u stručnom smislu te riječi?“ (Kadi Ebu Bekr)

    Pisac : Ebu Bekr ibn El Arebi

    Pregledao : Jasmin Nedimović

    Source : http://www.islamhouse.com/p/371308

    Download :Zaštita od nesreća - Valorizacija stava ashaba poslije smrti Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem

  • Zašto su muslimani nazadovali dok su drugi napredovali?Ovo je naslov veoma poznate knjige pisca Šekiba Erslana. Knjiga je poznata među svjetskim misliocima, te nema potrebe da se puno opisuje. Ali, ono što sam htio da uradim je da prenesem nekoliko riječi iz ove knjige koje upućuju na velik i visok stepen ovog čovjeka u znanju, razmišljanju, misionarstu i razumjevanju života i savremenih izazova. Šta reći više, knjiga je veoma dobra i poučna.

    Pisac : Emir Šekib Erslan

    Source : http://www.islamhouse.com/p/46089

    Download :Zašto su muslimani nazadovali dok su drugi napredovali?