Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Svjetlost imana i tame nifaka

  • Svjetlost imana i tame nifaka

    Nije potrebno naglašavati potrebu za knjigom kakva je ova ovdje, u svakom vremenu i mjestu, a posebno ovdje kod nas u Bosni. Iman i vjerovanje sa takvalukom i bogobojaznošću su svakom muslimanu neophodni i nužni, a licemjerstvo i nifak kao i griješenje su krajnje opasni i zlokobni.

    Pisac : Seid ibn Ali ibn Vehf el Kahtani

    Pregledao : Muhamed Porča

    Prevod : Emir Demir

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/51244

    Download :Svjetlost imana i tame nifaka

Knjige

  • Dvjesto pitanja i isto toliko odgovoraKomentar akide Ehli sunneta vel džemata u obliku pitanja i odgovora.

    Pisac : Hafiz ibn Ahmed el Hakemi

    Source : http://www.islamhouse.com/p/196681

    Download :Dvjesto pitanja i isto toliko odgovora

  • Podsjetnik iz tedžvidaKnjiga malog obima ali velike koristi i puna znanja o Allahovoj knjizi. Preporučuje se svakom početniku kao i vrsnom učaču.

    Pisac : Muharem Štulanović

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/48219

    Download :Podsjetnik iz tedžvidaPodsjetnik iz tedžvida

  • Komentar poslanice: Djela koja izvode iz IslamaZnaj, brate muslimanu, da je Allah Uzvišeni stavio u obavezu svim robovima svojim da prihvate Islam i da se drže onog što im vjera nalaže i da se čuvaju onog što se vjeri suprostavlja. Poslao je svoga Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kako bi druge pozivao u to, te nas je On obavjestio da onaj ko ga bude slijedio, da je upućen, a onaj ko se okrene, putem zablude je krenuo. Allah, dželle šanuhu je u mnogo ajeta upozorio na uzroke otpadništva od vjere, kao i na širk i kufr, a učenjaci su Allah im se smilovao pojasnili u poglavljima koja govore o murtedima; da musliman može 'otpasti' od vjere islama na razne načine koja mu ohalaljuju krv i imetak, oblici u kojima biva van Islama. Uvaženi šejh El-Fevzan, Allah ga sačuvao, je pojasnio i komentarisao ovu kratku poslanicu od šejha Muhammeda ibn Abdulvehaba, rahimehullah, u kojoj je pomenuo neke oblike, načine i stvari koji izvode insana iz dini Islama.

    Pisac : Muhamed ibn Abdulwehab - Salih ibn Fevzan el Fevzan

    Prevod : Amir Smajić

    Source : http://www.islamhouse.com/p/341116

    Download :Komentar poslanice: Djela koja izvode iz Islama

  • Put spašene zajedniceKnjiga pojašnjava put spašene zajednice čiji je pomen došao u hadisima Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem; zajednica čiji se put prepozna po stalnom vraćanju na Kur'an i sunnet u riječima i djelu, jer su Kur'an i sunnet temelj vjere, zakona, akide i propisa.

    Pisac : Muhamed Džemil Zejnu

    Source : http://www.islamhouse.com/p/196242

    Download :Put spašene zajednice

  • Komentar zadnje desetine Kur'ana uz važne propise za svakog muslimanaOdlična knjiga koja sadrži najbitnije što musliman treba da zna od Kur'ana, tefsira, akaidsko-fikhski propisa, fadileta itd. Knjiga je podjeljena na dva dijela: Prvi dio koji se sastoji od tefsira zadnja tri džuza. Drugi dio se sastoji od propisa koja su važna i tiču se svakog muslimana, kao što su propisi tedžvida, pitanja iz akaida, dva svjedočanstva, čišćenje, namaz, zekat, hadždž i još mnogo drugih stvari poput rukje, dova, zikrova itd.

    Pisac : Grupa daija

    Izvor : http://www.tafseer.info

    Source : http://www.islamhouse.com/p/344419

    Download :Komentar zadnje desetine Kur'ana uz važne propise za svakog muslimanaKomentar zadnje desetine Kur'ana uz važne propise za svakog muslimana