Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Buđenje ambicija
Buđenje ambicija
Odlična knjiga u kojoj je pisac komentarisao zbirku hadisa 'Džamiul ulumi vel hikem' od Ibn Redžeba el-Hanbelija.Pisac : Ibn Redžeb el Hanbeli
Source : http://www.islamhouse.com/p/344570
Knjige
- Čuvanje čednostiKnjiga govori o ljubomori te čuvanju čednosti i nevinosti. Podstiče na hidžab i pokrivanje. Odlična knjiga u kojoj je pisac naveo primjere iz Kur'ana, Sunneta, jezika i današnjice a što u isto vrijeme knjigu čini izvorom protiv lažnih i zabludjelih poziva i uzbuna od otkrivanja i mješanja do oslobođenja okova te jednakosti. Neka nam je Allah na pomoći.
Pisac : Bekr ibn Abdullah Ebu Zejd
Prevod : Emsad Pezić
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51078
- Strašenje vatrom i spoznaja stanja kuće propastiOdlična knjiga u kojoj je poznati pisac sakupio sve što se tiče Džehennema, stanja ljudi u njemu, njegovo mjesto, njegove provalije, njegova dubina, žestina, vrućina i hladnoća itd.
Pisac : Ibn Redžeb el Hanbeli
Prevod : Jasmin Nedimović
Source : http://www.islamhouse.com/p/385621
- Komentar džuz Amme od Ibn KesiraOvaj tefsir ne treba puno opisivati, dovoljno je to što ga skoro svaki musliman zna po imenu. Ovog puta predstavljamo knjigu a koja je tefsir zadnjeg džuza.
Pisac : Muhamed Nesib er Rifai
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/319
- Dvjesto pitanja i isto toliko odgovoraKomentar akide Ehli sunneta vel džemata u obliku pitanja i odgovora.
Pisac : Hafiz ibn Ahmed el Hakemi
Source : http://www.islamhouse.com/p/196681
- Šiizam i šijeČovjek na ovom svijetu nemože imati veću sreću niti blagodat osim one kada je krenuo putem Kur'ana i Sunneta razumjevajući ga onako kako ga je razumjevao naš selef - dobri predhodnici. S druge strane, nema većeg nesretnika od onog ko pliva u morima neznanja, zablude i džahilijeta.
Pisac : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51209